New items
Co się kryje w kwiatku? : fascynujące ciekawostki przyrodnicze
Dziki poradnik przetrwania : megaporcja wiedzy o zwierzętach : i o tym, jak nie dać się zeżreć!
Historia, której nie było
Dziewczynka, która nie lubiła swojego imienia
Jesteśmy zmianą
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Spotkanie autorskie i promocja książki „Suknia z wilgotnej mgły”
Co?Wydarzenie literackie
Gdzie?Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
Emilii Plater 33A, 16-400 Suwałki
Kiedy?09.02.2023 17:00

9 lutego na godz. 17.00 zapraszamy do sali im. J. Towarnickiej na spotkanie i promocję książki Małgorzaty Kuśmierczyk „Suknia z wilgotnej mgły”.

„(…) Miałam irracjonalne wrażenie, jakby ktoś obserwował mnie od strony jeziora. Tym razem odwróciłam się, próbując stawić czoło swoimi lękom. Z przerażeniem zobaczyłam, jak w moją stronę wolno sunie srebrzysta poświata. Wytężyłam wzrok, to była mgła. Pierwszy raz widziałam taki spektakl. Płożyła się nisko przy samym gruncie, kłębiąc się i owijając każdy napotkany badyl. Wsuwała między drzewa, otulając je szczelnie grubą warstwą i okrywając splątane krzewinki. Z każdą chwilą obejmowała bardziej rozległy teren, cały czas przemieszczając się zwartą linią. Niesamowite wrażenie potęgowała wszechobecna martwa cisza zapadająca na obszarze, który zajmowała. Szalejący przed chwilą wiatr ucichł, nagle jakby wszystko dookoła zamarło w oczekiwaniu. Pomimo że jeszcze do mnie nie dotarła, czułam jej wilgotny, lodowaty i porażający powiew (…)” spotkanie autorskie promocja książki.png